Dorota Tolsdorf 784 957 504, Piotr Tolsdorf 505 298 020 bestsekretariat@gmail.com

  

Nazywam się
Piotr Tolsdorf

 

Jestem logopedą z wieloletnim doświadczeniem w terapii indywidualnej i grupowej.

Z wyróżnieniem ukończyłem studia logopedyczne Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej  w Warszawie oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. szkolenia? 

Od początku swojej pracy zawodowej jestem związany ze środowiskiem przedszkolnym i szkolnym.  Obecnie współpracuje z  Niepublicznym Przedszkolem ISKIERKA w Pawłowicach, Przedszkolem z oddziałami integracyjnymi nr 39 oraz Przedszkolem nr 15 w Rybniku.  Od roku 2009 prowadzę Centrum Edukacyjne Best oraz prywatną praktykę logopedyczną.  

W czasie zajęć logopedycznych stosuje zróżnicowane metody pracy, kierując się zasadą, iż należy dopasować metodę do osoby, a nie osobę do metody.

Jako muzyk-logopeda prowadzę zajęcia logorytmiczne dla dzieci.   Jestem autorem Tworzę również markę Pan od logorytmiki, gdzie pomagam nauczycielom i logopedom stosować logorytmikę w codziennej pracy i terapii.   

 

Drodzy Rodzice,

Jeśli Wasze dziecko… 

 

w wieku 6 miesięcy nie gaworzy

nie potrafi wypowiedzieć sylab lub pojedynczych słów po uko

w wieku 6 miesięcy nie gaworzy

w wieku 6 miesięcy nie gaworzy

w wieku 6 miesięcy nie gaworzy

w wieku 6 miesięcy nie gaworzy

PIERWSZA WIZYTA 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ? 

Pierwsze spotkanie z logopedą jest niezwykle ważne dla dziecka. To właśnie w czasie jego trwania zostaną obalone, bądź też potwierdzone wyobrażenia dziecka dotyczące postaci logopedy. Dołóżmy razem wszelkich starań, aby pierwsza wizyta pozostawiła po sobie miłe wspomnienie zarówno dla dziecka jak i dla rodzica.

WYJAŚNIJ

swojemu dziecku, że wizyta u logopedy to nie to samo co wizyta u lekarza.

OPOWIEDZ

mu czego może się spodziewać, postaraj się wzbudzić ciekawość u swojej pociechy

PRZYPOMNIJ

sobie przebieg ciąży i porodu, czy matka zażywała jakieś leki lub chorowała, jak przebiegał rozwój motoryczny dziecka, kiedy dziecko zaczęło wypowiadać pierwsze słowa. 

ZABIERZ

ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, coś do jedzenia i picia, aby w trakcie spotkania mogło się posilić, ulubioną zabawkę swojej pociechy i dobry humor 🙂

Still Have Questions?